SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Stekhuv 6743430
*
nr 674 3430
Stekhuv
Pläter, 'Semper fidelis', längd: 34
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2010
kl 18:06:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/12 09:18:47
1
1.300 kr
20/12 16:07:30
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver stekhuv ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Stekhuv
nr 674 3430
Stekhuv
Pläter, 'Semper fidelis', längd: 34
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/12 09:18:47 | 1 | 1.300 kr |
20/12 16:07:30 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver stekhuv ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41